Oddział Otolaryngologiczny zajmuje VI i VII piętro w budynku D - 40
Posiada 27 łóżek oddziału stacjonarnego (w tym 4 łóżka pediatryczne)
Sale chorych posiadają pełne zaplecze sanitarne.
Na Oddziale utworzony jest pokój dla najmłodszych pacjentów - sala urządzona jest z myślą o najmłodszych dzieciach, utrzymana w jasnej tonacji kolorystycznej, szafki przyłóżkowe, pościel w łóżeczkach są kolorowe, z bajkowymi nadrukami.
Na Oddziale istnieje możliwość całodobowego przebywania rodzica razem z hospitalizowanym dzieckiem. W miarę możliwości udostępniamy rodzicom wygodne rozkładane fotele.
Ze względów bezpieczeństwa oraz sanitarno-epidemiologicznych nie ma możliwości nocowania z dzieckiem w jednym łóżku.
Na Oddziale prowadzony jest program edukacyjny z zakresu samopielęgnacji po zabiegu tracheotomii.
Przyjęcia do Oddziału odbywają się w trybie pilnym oraz planowym. W celu ustalenia planowego terminu przyjęcia należy zgłosić się na Izbę Przyjęć: gabinet 32, parter budynku D- 40 - optymalnie w godzinach 11.00 - 12.00 (w dni robocze) - tel. 76 84 60 286
Wymagane dokumenty:
- skierowanie do szpitala,
- dowód osobisty.
UWAGA
Działając w oparciu o ustawę z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2008 r. Nr 164, poz. 1027) oraz rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 września 2005 r. w sprawie kryteriów medycznych, jakimi powinni kierować się świadczeniodawcy, umieszczając na listach oczekujących na udzielanie świadczenia opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2005r. Nr 200, poz. 1661) terminy wykonywania zabiegów w Oddziałach Szpitala "MCZ" S.A. w Lubinie ustalane są według kolejności zgłoszeń pacjentów i na warunkach umów zawartych z Dolnośląskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu.
W związku z powyższym przyjęcia pacjentów m.in. do Oddziału Otolaryngologicznego Szpitala "MCZ" S.A. w Lubinie odbywają się zgodnie z kolejnością wpisów na liście oczekujących, a przyśpieszenie przez przesunięcie na liście jest spowodowane wyłącznie względami medycznymi.
PACJENT PRZYJMOWANY DO ODDZIAŁU OTOLARYNGOLOGICZNEGO
- w celu ustalenia terminu przyjęcia na zabieg operacyjny należy zgłosić się na izbę przyjęć parter budynku D-40 gab. 32 ) w godz. 11.00-12.00 w dni robocze, tel:76 84 60 286 (8.00-14.00)
Przygotowanie do zabiegu:
Pacjenci zapisani do kolejki oczekujących przed planowanym terminem operacji są wzywani na wizytę kwalifikacyjną. Wizyta odbywa się w czwartki na izbie przyjęć w godz. 9.00-12.00. Przed zgłoszeniem się na wizytę pacjent uprzednio rejestruje się w rejestracji (bud. D-19) ze skierowaniem do poradni.
W dniu przyjęcia na Oddział wykonywane są testy antygenowe w kierunku COVID-19. Przypadki pilne, wiążące się z możliwością wystąpienia szybkiego pogorszenia stanu zdrowia lub zagrożeniem utraty życia są przyjmowane codziennie w godzinach pracy oddziału (7.25-15.00) oraz poniedziałki i piątki również po godz 15.00 do godz 7.25 dnia następnego
Przygotowanie do zabiegu:
- 7-14 dni przed planowanym terminem przyjęcia nalezy potwierdzić (w godz. 11.00-14.00) swoje przybycie, pod numerem telefonu 76/846 02 86. Brak potwierdzenia ze strony pacjenta będzie traktowany jako rezygnacja z hospitalizacji.
- Zalecamy wykonanie szczepień p/WZW typu B.
- Do 7 dni przed planowaną operacją zakazujemy przyjmowania p/bólowo i p/zapalnie kwasu acetylosalicylowego (Acard, Acesan, Alka-Prim, Alka - Selzer, Antygrypin, Ascalcin, Ascodan, Aspifox, Aspimag, Aspirin, Asprocol, Axanum, Bestpirin, Bilokord ASA, Cardiopirin, Coffepirine, Concor ASA, Duoplavin, Encopirin, Etopirin, Flucontrol, Gripblocker, Polocard, Polopiryna, Proficar, Pyramidon, Upsarin) ze względu na ich wpływ na układ krzepnięcia krwi i zagrażające powikłania krwotoczne podczas operacji.
- Pacjenci przewlekle leczeni preparatami p/płytkowymi (Agregex, Areplex, Carder, Clopidix, Clopidogrel, Clopigamma, Clopinovo, Cloropid, Duoplavin, Grepid, Pegorel, Plavix, Trombex, Vixam, Zyllt)) lub p/krzepliwymi (Acenocumarol, Sintrom, Warfin, Eliquis, Xalerto, Pradaxa) muszą mieć zmodyfikowane leczenie przez lekarza prowadzącego.
- Panie miesiączkujące - zabieg może obyć się po miesiączce i nie później niż 7 dni przed jej wystąpieniem.
- Panie zgłaszają się ze zmytym lakierem z paznokci u rąk i nóg (bez tipsów).
- Objawy ostrych infekcji są p/wskazaniem do przyjęcia. W przypadku ich wystąpienia prosimy o bezzwłoczny kontakt z Izbą Przyjęć - tel. 76 84 60 286.
W dniu przyjęcia:
- Pacjent zgłasza się na czczo tzn. powstrzymuje się od jedzenia, picia i żucia gumy. Ostatni posiłek należy spożyć do godz. 22.00 dnia poprzedniego. Chorzy na cukrzycę powinni zjeść w tym dniu śniadanie.
- Pacjenci przyjmujący leki przewlekle powinni je zażyć rano w domu popijając niewielką ilością wody.
- Prosimy zabrać ze sobą dokumentację medyczną już posiadaną (wypisy ze szpitala, ostatnie wyniki badań laboratoryjnych i konsultacji specjalistycznych, RTG).
- Aktualny wykaz przyjmowanych leków. Prosimy o zabranie ze sobą zapasu przyjmowanych leków w oryginalnych opakowaniach.
- Prosimy zabrać ze sobą pidżamę, pantofle domowe, ręczniki, przybory toaletowe, klapki gumowe do korzystania z urządzeń sanitarnych oraz sztućce.
- Prosimy nie zabierać ze sobą do szpitala rzeczy wartościowych.
PRZYPOMINAMY O BEZWZGLĘDNYM ZAKAZIE PALENIA NA TERENIE SZPITALA
W Oddziale dostępny jest dla pacjentów aneks kuchenny, w którym znajdują się sprzęt AGD do ich dyspozycji, tj. czajnik elektryczny, kuchenka mikrofalowa, lodówka. Ze względów bezpieczeństwa p/pożarowego na salach chorych nie wolno korzystać z własnych czajników i grzałek elektrycznych.
Telefon kontaktowy: 76/84 60 286